İMRANLI ŞEHİR PORTALI
''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

İmranlı Belediyesi CHP’den AK Partiye Geçti

3.713

Sivas İmranlı Belediyesi CHP’den AK Parti’ye Geçti

İmranlı Belediye Meclisi, aralık ayı toplantısı belediye binasındaki meclis salonunda yapıldı. İmranlı ilçesinde, Murat Açıl’ın trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığına, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Özkan Demir seçildi.

Seçimlerde AK Parti Belediye Meclis Üyesi Özkan Demir 6, CHP Belediye Meclis Üyesi Doğan Alışkan ise 3 oy aldı.

71 Yıl Sonra Gelen Başkanlık 29 Kasım 2021 Tarihinde Trafik Kazası İle Son Buldu

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde 71 yıl sonra ilk kez CHP adayı olarak İmranlı Belediye Başkanlığını kazanan Murat Açıl, Sivas İmranlı yolunda 29 Kasım 2021 tarihinde İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl’ın kullandığı otomobil Bekir Demir yönetimindeki ticari araçla çarpışmış İmranlı Belediye Başkanı Murat Açıl ve karşı araçtaki Tuğba Demir kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetmişti. Kazada yaralanlar ise tedavi altına alınmıştı. İmranlı Belediyesi önünde düzenlenen cenaze töreni sonrası Açıl’ın cenazesi İstanbul’a getirilmiş Küçükçekmece Garip Dede Cem Evinde kılınan namaz sonrasında ise Tüyap Büyükçekmece mezarlığında son yolculuğuna uğurlanmıştı.

İmranlı Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Özkan Demir İmranlı Belediye Başkanı Oldu

İmranlı Belediye başkanı seçilen Özkan Demir yapmış olduğu açıklamada “Başkanımıza Allah’tan rahmet, sevgili ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Böyle bir şeyin olmasını kimse istemezdi. İmranlı, başkanımızla bir ivme yakalamıştı ama takdiri ilahi bu kadarmış. Üzgünüz, söylenecek bir şey yok. Değerli meclis üyesi arkadaşlarımızla sağduyulu bir seçim yaptık. 6’ya 3 salt çoğunlukla biz kazandık. Allah izin verirse birlikte bu işi yürüteceğiz.” dedi.

 

 

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku