İMRANLI ŞEHİR PORTALI
''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

İmranlı Doğal Çin Seddi.

508

İmranlıda Doğal Çin Seddi Mutlaka Görülmesi Gereken Yerlerden Birisi

Sivas’ın İmranlı ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Boğazören köyü yakınlarındaki kayalıklar, görenlerin ilgisini çekiyor. Yer yer yüksekliği 50-60 metreye kadar çıkan kayalıklar bölgeyi ikiye ayıran bir görüntü veriyor. ‘Çin Seddi’ni anımsatan oluşum, kilometreler boyunca kıvrımlar şeklinde devam ediyor.

Yaklaşık 35-40 kilometre kadar bir uzunluğu var. Bazı yerlerde bu kayalık batıyor ve çıkıyor. Yüksekliği 50-60 metre yüksekliğine ulaşıyor. Elle yapılmış değil ama doğal, mucizevi bir yapı. Çin Seddi’ne benziyor” dedi.

Doğa ve doğal güzelliklerle ilgili iseniz İmranlı ilçesine gittiğinizde ziyaret edilmesi gereken yerler arasında siz değerli misafirlerimizi bekleyen eşsiz bir doğa güzelliği olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından “Çin Seddi” olarak adlandırılan yer görülmesi gereken yerler arasında dikkat çekiyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku