İMRANLI ŞEHİR PORTALI
''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

Necati Şahin “Ses Karanlıkta Işıktır”

316

İmranlı’lı hemşehrimiz Necati Şahin’den Ses Karanlıkta Işıktır isimli eser

En güzel bulaşıcı hastalığın “güzel”i bulaştırmak olduğunu savunan Necati Şahin “hayal yapıcı” ve “düş zorlayan” önemli sanatsal projeleri hayata geçiren, mümkünü olmaz denileni mümkün kılan, sazımızın, sözümüzün, semahımızın ve aydınlarımızın yakıldığı Sivas Katliamı’na cevap niteliğinde “Bir gider, Bin geliriz” felsefesinin rehberliğinde, “bin bağlama” ile “Bin Yılın Türküsü” nü Köln Arena’da haylata geçirmiş, mazlum hakların ağıtlarını, acılarını, Alevilerin acıları ile ortaklaştıran 20 dilde “Ağıttan Umuda” adlı büyük sanat projesini mümkün kılmıştır. “Yol Bir Sürek Binbir – Barış Senfonisi” anlayışı ile dillerin, inançların, kültürlerin bir arada barış içinde yaşamasını ve farklılıkların birliğine “Sanatsal Barış Şöleni” ile katkı sunmuştur.

Ses Karanlıkta Işıktır isimli kitabı Necati Şahin’in  kendi dönemine ait yaşadıkları, gördükleri, gözlemleri ve bilgilerinden oluşmaktadır. Yaşanmış olaylar üzerine kurulmuş, tarihi gerçekleri açıklayan ve tarihe yardımcı olan, dürüstlük, samimiyet ve orumluluk duygusu ön planda olan Ses Karanlıkta Işıktır eseri ile toplumsal yaralar, insani değerler, çocuk ve kadın hakları, siyaset hakkındaki eleştiri ve görüşlerine tanıklık ediyor. Acının haksızlığın, zülmün, karanlığın karşısında aşkın, sevginin, merhametin, direnişin, barışın destanı niteliğindeki esiri ile insana dair olanı, sanat ile yine insana vermeyi ilke edinen Şahin bir kültür elçisi olarak çalışmalarında sürdürmektedir.

Aydın Şimşek Dorlion Yayınları Genel yayın koordinatörlüğünde çıkan “Ses Karanlıkta Işıktır” isimli kitabı bir çok noktadan ve internet üzerinden temin etmeniz mümkün, Necati Şahin kitabın gelirlerini “Dayanışma İçin” Emel Korkmaz Ana’nın rızalığı ile Ali İsmail’in anısına saygıyla “ALİ İSMAİL KORKMAZ VAKFI”na bırakmıştır.

İmranli.tv olarak bizlerde Necati Şahin’e başarılar diliyoruz.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku