İMRANLI ŞEHİR PORTALI
''Kızılırmağın Doğduğu Kent''

Özgür Akdemir

784

Özgür Akdemir Sivas İmranlı

27 ekim 1981 de İstanbul da doğdu. Müziğe küçük yaşlarda babasından aldığı feyiz ile bağlama çalmayı öğrenerek başladı.Ortaokulda bağlama eğitimi alarak müzik hayatına başlamış, lise yıllarında da müziğe devam ederek birçok gruplarda konser ve dinletiler vermiştir.2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünü kazandı, hala eğitimine devam etmektedir. Eğitimi ile birlikte sahnelerden kopmayarak müzik yaşantısını devam ettirmektedir. Birçok ünlü sanatçının albümlerinde ve konserlerinde vokal yapmıştır.2005 yılında 19 sanatçının katkı sunduğu ve Türk resminin büyük ustası Nuri İYEM’ in resimleriyle süslendiği  RENGEAHENK TÜRKÜLER isimli albümde 4 türkü okuyarak yer almıştır  Yine aynı albümde Davut SULARİ’ye ait Kirpiğin Kaşına adlı türküye ilk video klibini çekmiştir. 2007 yılında Fikret OTYAM’ın resimleriyle süslenen ve 17 sanatçının katıldığı  RENGAHENK TÜRKÜLER “ANADOLU SEVDASI” adlı albümde 1 türkü okuyarak yer almıştır.2009 yılı sonunda Bedri Rahmi EYÜBOĞLU anısına yapılan 24 sanatçının katıldığı RENGAHENK TÜRKÜLER, “KARADUT” adlı albümde genel koordinatör olarak desteklerini sunmuştur.ve 2 türkü okuyarak yer almış aynı projede okuduğu eserlerden  SARARDIM isimli türküye  ikinci video klibi çekmiştir.

2008_2009      Dönemleri arasında DEM tv  CEM radyo ve BARIŞ radyo gibi kurumlarda yine albüm ismi olan RENGAHENK TÜRKÜLER isimli müzik eğlence programlarını hazırlayıp sunmuştur.

Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümü başkanı Doc.Dr. Cengiz ASİLTÜRK ve Doc.Dr.Önder PAKER tarafından sahne gösterisi, kamera önü oyunculuğu dersleri almıştır.

2010 yılı Ocak ayında  Cihan YURTÇU’ nun yönettiği ve Adnan KOÇ’ un aranjörlüğünü yaptığı   “leyle” adlı ilk solo albümü Poyraz müzik ve Artvizyon etiketiyle piyasaya sunulmuştur…

DerinLerde bir sen vardın
Yüreğimden yara aldım
Töreden mi adetten mi
Seni benden solduran neydi
Yarım kaLdım dön geL LeyLe
Beni senden geL uzak etme
Canım yandı sönmesin LeyLe
Yüreğimden eLLerini çekme
Akan suLar duruLur mu
Bu ben seni unutur mu
YoLum darda zorLara geLmez
SavruLur da can bu gün görmez
Yarım kaLdım dön geL LeyLe
Beni senden geL uzak etme
Canım yandı sönmesin
LeyLeYüreğimden eLLerini çekme

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku